Polska vs Szwajcaria

Talk about the Polish national team
Focus

Re: Polska vs Szwajcaria

Post by Focus » Sun Jun 26, 2016 12:04 am

Our penalty kicks were unstoppable today, such good quality.

"Rzuty karne: Glik 102 km/h, Lewy 102 km/h, Krycha 98 km/h, Milik 87 km/h, Kuba 85 km/h.
Była moc."

PolishPrancer
First Team
First Team

Post by PolishPrancer » Sun Jun 26, 2016 2:31 am

ps.com has seen napster, aj axurre, rasiak, msn messenger - all of them - come and go quietly into the good night, and here it stands - a profitable internet giant in the face of all obstacles making a tidy profit from google adsense - JDE

polskaforever
Moderator
Moderator

Post by polskaforever » Sun Jun 26, 2016 10:43 am

jacekplacek wrote:Classic Polish fans.

Everyone is making sure to point out the negatives (yes there are negatives). But why not focus on the positives and celebrate what the boys have accomplished here?

For any of us born after the 70's this is historic success! We have never made it this far in the euro/worlds.

I hear people saying if it wasn't for Fabianski we would be screwed. Well guess what? The KEEPER is a part of the team. It's his job to make saves and he did it f'n brilliantly. If Lewa scored three goals we wouldn't be like "oh my god the team is so lucky Lewandowski scored those goals" No, we would be celebrating because that's what he's supposed to do.

But this is the Polish fan, we are like Maple Leafs fans. Hopes have always been high and hearts have been broken repeatedly. Let's try to be different, let's focus on the positive and enjoy what our boys have accomplished!

I think we can take Portugal this Thursday, I really hope it happens. And if it doesn't, we are top eight in Europe, the best result of my entire life... I'd be happy with that too.
Great post. Our NT isnt perfect. This is the best Ive seen them play in my life (game to game) and result wise too.
Image

polskaforever
Moderator
Moderator

Post by polskaforever » Sun Jun 26, 2016 11:02 am

- Początek drugiej połowy trochę nas zszokował. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce - powiedział po meczu ze Szwajcarią (1:1, 5:4 po karnych) Łukasz Piszczek.
Łukasz Fabiański: "W tych trudnych dla mnie sytuacjach starałem się zachować spokój i dobrze przenalizować całą sytuację. Wiedziałem, że Ricardo Rodriguez ma dobrze ułożoną lewą nogę i jest w stanie pokusić się o groźne uderzenie z rzutu wolnego. Starałem się być na to przygotowany. Nigdy nie myślałem w kategoriach, czy jest to dla mnie najlepszy mecz w karierze. Nie chcę sobie robić takich podsumowań. Przede mną jeszcze kilka lat grania. Kiedy skończę karierę, to spojrzę na wszystkie rozegrane przeze mnie mecze i dokonam analizy. Trener Jarosław Tkocz pokazywał mi jak poszczególni gracze wykonują rzuty karne, ale jakoś mi nie poszło przy ich obronie".

Łukasz Piszczek: "Kuba Błaszczykowski w reprezentacji nigdy nie zawodził. Miał słabsze momenty, ale zawsze zostawiał serce na boisku. To widać za każdym razem. Teraz los odpłaca mu się po tym jak bardzo poświęcił się dla reprezentacji. Dwie różne połowy w naszym wykonaniu wynikały z tego, że powiedzieliśmy sobie w przerwie, że zagramy na zdobycie drugiej bramki. Jednak Szwajcarzy bardzo agresywnie wyszli na drugą połowę i stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych. To chyba nas trochę zszokowało. Poza tym nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce. To był problem, bo w środku pola mogliśmy trochę dłużej przytrzymać piłkę. Pod koniec Szwajcarzy grali czterema napastnikami i nie było nam łatwo się bronić. Choć myślę, że całkiem nieźle się z tego wywiązywaliśmy. Wiadomo, że Łukasz Fabiański wybronił nam ten mecz".

Arkadiusz Milik: "W drugiej połowie za bardzo oddaliśmy pole rywalowi, który stwarzał sobie groźne sytuacje. Nad tym musimy na pewno popracować. Wygrywaliśmy 1:0, mieliśmy dużo sytuacji w pierwszej połowie, fajnie to wyglądało. Szwajcarom czasami było trudno wyjść z połowy. Próbowali rozgrywać piłkę, ale za dużo im nie wychodziło. W drugiej połowie było inaczej. Nie wiem, czy to gdzieś w podświadomości było, że wygrywamy 1:0 i trzeba uważać? Udało im się strzelić bramkę, bardzo ładną. Ale koniec końców wygraliśmy i bardzo się z tego cieszymy. Idziemy cały czas do przodu".

Kamil Glik: "Każdy podszedł do tego meczu skoncentrowany, ale dość spokojnie. Fajnie, bo na pewno mało osób w nas wierzyło. Udało się osiągnąć fajny wynik i nikt za nas nie musi się wstydzić. Wszystkie mecze były bardzo trudne. To był po prostu ciężki mecz fazy pucharowej mistrzostw Europy".
http://www.sport.pl/pilka/1,65037,20304 ... ndeks_news

Good to see the players acknowledge they need to attack better.
Image

Party Polak
Administrator
Administrator

Post by Party Polak » Sun Sep 04, 2016 7:49 pm

*Chris*
First Team
First Team

Post by *Chris* » Mon Sep 05, 2016 8:20 pm

Party Polak wrote:

Haha! Good to see you're doing well bro :)
W życiu piękne są tylko chwile, ale dla nich warto żyć.
Polish by chance. Proud by choice.

Post Reply